Warsztaty Śpiewu & Instrumentalne
NA ŁĄCZACH.

Czwartkowe, internetowe podróże z muzyką tradycyjną zaprowadzą nas na Wyżynę Lubelską, do Krakowa, Wielkopolski oraz Starej Warszawy. Odwiedzimy Podhale, Orawę, dawne tereny Puszczy Sandomierskiej oraz tereny Rzeszowa. Kierunek naszej podróży możesz wyznaczyć i ty – czekamy na muzyczne inspiracje.

Warsztaty prowadzić będzie Przemysław Łozowski – absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi oraz animator życia społeczno – kulturalngo Polonii w Irlandii. Jest założycielem kilku szkół polonijnych, prowadzi zajęcia muzyczne z dziećmi oraz młodzieżą. Działając na Zielonej Wyspie, powołał do istnienia takie formacje jak The SuperTonic Orchestra, The Dulcis Polonia Choir, Kapelę do Wesela czy Polską Orkiestrę działającą przy polskiej szkole „Wspólna Wyspa” w Droghedzie. Założyciel dętej orkiestry klezmerskiej Chojzes Klezmorim, działającej w latach 2001-2007 przy ACK Chatka Żaka w Lublinie. Obecnie prezes Fundacji Borówek 27, której celem jest promowanie kultury tradycyjnej Lubelszczyzny.
 
Przed każdym spotkaniem podamy osobny link do platformy Zoom, dzięki któremu będziemy mogli podłączyć łącza i wsiąść udział w warsztatach. Zapraszamy gorąco w czwartki o godz.
-18:00 (czas w Irlandii)
-19:00 (czas w Polsce)
 
 
foto: Anna Scanlan – Tabor Lubelski 2019.
Herody Borówek 27

Kolędy i pastorałki-rodzinne warsztaty śpiewu i instrumentalne.

W grudniowe czwartki zapraszamy was serdecznie do wspólnego muzykowania z Przemkiem Łozowskim. Warsztaty są dla tych, którzy chcą razem z nami pośpiewać lub pograć kolędy i pastorałki znane oraz te mniej popularne. Zachęcamy do udziału całe rodziny. Warsztaty odbędą się w formie trzech spotkań, na które będziemy Państwa systematycznie zapraszać. Udział w warsztatach i jest bezpłatny i odbedzie się w formie online. 

Przemysław Łozowski – absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Założyciel dętej orkiestry klezmerskiej Chojzes Klezmorim, działającej w latach 2001-2007 przy ACK Chatka Żaka w Lublinie. Od 2007 roku mieszka w Irlandii, gdzie aktywnie animuje życie społeczno-kulturalne Polonii. Jest założycielem kilku szkół polonijnych, prowadzi zajęcia muzyczne z dziećmi oraz młodzieżą. Działając na Zielonej Wyspie, powołał do istnienia takie formacje jak The SuperTonic Orchestra, The Dulcis Polonia Choir, Kapelę do Wesela czy Polską Orkiestrę działającą przy polskiej szkole „Wspólna Wyspa” w Droghedzie. Prezes Fundacji Borówek 27, której celem jest min. promowanie kultury tradycyjnej Lubelszczyzny.
 
 
foto: Piotr Kiwerski i Bartek Zaranek

We are hoping you can help support us raise some money in order that we can add a new costume to our collection, this time the one of the traditional outfits of Greater Poland as pictured below. Your support is greatly appreciated.
We also wish to thank the Polish Embassy Dublin for their support. We recently received a grant of €500 in connection with our group’s project about the various dances of the Greater Poland region.

Jednym z naszych tegorocznych projektów są tańce z regionu Wielkopolski. W związku z tym zrealizowaliśmy projekt “Obrazek Wielkopolski” dzięki któremu uzyskaliśmy wsparcie finansowe ze strony Ambasady RP w Dublinie w wysokości €500. Niestety do zrealizowania zakupu brakuje nam kwoty €265 w związku z czym zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie. Wspomóc nas można klikając w przycisk “Click here to donate”
Projekt jest współfinansowany w ramach funduszy polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiej.

Dance with us

Polska Grupa Folklorystyczna “INISOWIACY” serdecznie zaprasza dorosłych i młodzież na próby otwarte. Podczas zajęć będą Państwo mieli okazję poznać i nauczyć się polskich tańców, m.in. polki, walczyka, krakowiaka, oberka i innych. Start – czwartek 26 wrzesień, The Local godz. 19:00. Koszt €3 za zajęcia.

INISOWIACY Polish Folk Group would like to invite adults and teenagers to open dance rehearsals. During the classes you will have the opportunity to learn Polish dances, including polka, waltz, krakowiak, oberek and others. The cost is €3 for classes, no partner required & beginners welcome.